Wyświetlanie
544 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Istnieją różne rodzaje pierścionków zaręczynowych, np. złote pierścionki zaręczynowe w kolorze białym, żółtym lub różowym, platynowe pierścionki zaręczynowe, pierścionki zaręczynowe z cyrkoniami, diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi, np. szafirami, rubinami i szmaragdami.
Najpopularniejszym metalem wykorzystywanym do produkcji pierścionków zaręczynowych jest złoto. Występuje ono w różnych kolorach, jednak łatwo można je zarysować. Platyna, choć droższa od złota, uważana jest za jeden z najcenniejszych metali, poza tym to bardzo trwał materiał. Zbliżony do platyny, ale tańszy jest pallad. Niektóre osoby decydują się na tytan ze względu na jego wytrzymałość, należy jednak pamiętać, że to metal mniej szlachetny niż inne, wymienione wyżej. Srebro z kolei jest najtańszą opcją, aczkolwiek najbardziej podatną na zarysowania i wymagającą częstszej konserwacji. Wybór pierścionka zaręczynowego wykonanego z danego metalu zależy tak naprawdę od osobistych preferencji, budżetu oraz stylu życia.
Najbardziej tradycyjnym kształtem diamentu jest szlif okrągły, ale są też inne, takie jak księżniczka, owal czy markiza. Wybór konkretnego szlifu zależy od preferencji osoby obdarowywanej.
Nie istnieje kwota, którą należy przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego, jednak cena pierścionków może się różnić w zależności od jakości diamentu, użytego metalu i innych czynników. Oczywiście można ustalić przybliżony budżet, niemniej radzimy, aby skoncentrować się bardziej na znaczeniu pierścionka i ukochanej osobie niż konkretnej kwocie.
Zanim zaczniesz szukać pierścionka zaręczynowego, spróbuj określić budżet. Pomoże Ci to skoncentrować się na opcjach, które mieszczą się w Twoich limitach finansowych. Następnie zapoznaj się z ofertą proponowaną przez jubilerów - szukaj online lub w sklepach stacjonarnych. Weź pod uwagę preferencje i styl osoby otrzymującej pierścionek, a także metale i kamienie, które do niej przemawiają. Koniecznie sprawdź jakość biżuterii - dopytaj doradcę o szczegóły i detale, takie jak próba złota, jakość kamieni, sposób ich osadzenia. Zalecamy kupowanie w sklepach, które dołączają do zakupu certyfikat jakości produktów i zapewniają gwarancję.
Diament powinien posiadać certyfikat jakości wydany przez uznane laboratorium, takie jak GIA lub De Beers Institute of Diamonds. Jest on niezbędny, by mieć pewność, że diament jest autentyczny i wysokiej jakości.
Pierścionki zaręczynowe wymagają szczególnej uwagi podczas pielęgnacji, zwłaszcza te z grawerowanymi, filigranowymi lub ręcznie wykonanymi detalami. Przed rozpoczęciem czyszczenia użyj pęsety, aby usunąć ewentualne włókna uwięzione w niektórych częściach pierścienia. Następnie opłucz pierścionek wodą i zanurz w roztworze amoniaku rozcieńczonym w trzech częściach wody. Nie pozwól, by biżuteria moczyła się dłużej niż minutę. W kolejnym kroku delikatnie wyszczotkuj pierścionek, a diament wytrzyj miękką ściereczką, aby nie utknął w rogach metalu, w którym jest osadzony.

Obrączka zaręczynowa, symbol miłości


Każdy etap związku niesie nowe wyjątkowe chwile i głębokie znaczenia. Jednym z takich momentów jest decyzja o połączeniu swoich losów, często towarzysząca obrączka zaręczynowa. Ten rodzaj biżuterii reprezentuje obietnicę miłości i oddania. Dlatego materiał, z którego wykonano obrączkę, jej projekt i zawarty w niej kamień szlachetny odgrywają szczególnie ważną rolę w jej wyborze. TEILOR oferuje różnorodne obrączki zaręczynowe, wykonane z 14k lub 18k, a także złote obrączki ślubne, spośród których możesz później wybierać.


Jak wybrać obrączkę zaręczynową


Wybór odpowiedniej obrączki zaręczynowej to jedno z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć przed oświadczynami swojej ukochanej osobie. Zacznij od określenia swojego budżetu, a następnie zwróć uwagę na rodzaj biżuterii, którą zwykle nosi. Na podstawie tych informacji możesz zdecydować, czy biała złota obrączka zaręczynowa, złota obrączka zaręczynowa, złota różowa czy platynowa jest bardziej odpowiednia. Ponadto, aby wybrać właściwy rozmiar, zmierz inną obrączkę, którą już nosi. Obrączkę można zakupić zarówno online, jak i w sklepach TEILOR. Aby znaleźć najbardziej odpowiednią obrączkę zaręczynową, nasi specjaliści są zawsze gotowi doradzić.