Wyświetlanie
9 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Obrączki ślubne reprezentują obietnicę miłości lub małżeństwa między dwojgiem ludzi. Najczęściej noszone są na serdecznym palcu lewej dłoni, a partnerzy ofiarowują je sobie nawzajem podczas ślubu.
Najbardziej odpowiednimi metalami na obrączki ślubne są złoto, platyna i pallad. Złoto to najpopularniejszy materiał wykorzystywany przy wyrobie tego typu biżuterii. Jest trwałe i odporne na zużycie. Platyna z kolei, oprócz wytrzymałości, ma minimalistyczny wygląd, łatwo ją dopasować do posiadanej już biżuterii. Pallad, rzadki i szlachetny metal, wybierany jest od niedawna. Cechuje go wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, a dodatkowo jest lżejszy od złota.
Tradycja noszenia obrączki na lewej dłoni wywodzi się ze starożytnego Rzymu. Wierzono wówczas, że na palcu serdecznym znajduje się żyła prowadząca bezpośrednio do serca. „Vena amoris” (żyła miłości) okazała się jednak mitem, ale to nie powstrzymało kultur całego świata przed podtrzymywaniem tego zwyczaju.
Przede wszystkim omów z partnerem swoje preferencje oraz budżet. Weź pod uwagę jakość pierścieni - postaw na trwały, odporny na zużycie metal, który sprawdzi się podczas częstego noszenia. Najodpowiedniejszym wyborem będzie złoto lub platyna. Obrączka powinna być wygodna, komfortowa w codziennym użytkowaniu. Koniecznie sprawdź warunki gwarancji oraz politykę zwrotów na wypadek jakichkolwiek zmian czy napraw.
Do najpopularniejszych wzorów obrączek należą te proste, wykonane ze złota lub platyny, o minimalistycznym i klasycznym designie. Są idealne dla osób, które cenią sobie elegancję, prostotę i nie lubią przesadzonych, bogatych w dodatki form. Obrączki ślubne z diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak szafiry czy rubiny, symbolizują miłość, są wspomnieniem zaręczyn i popularnym wyborem wśród par, którym zależy na wyraźniejszym akcencie. Obrączki ślubne w stylu vintage lub retro, np. projekty w stylu Art Deco czy wiktoriańskim, będą odpowiednie dla par chcących dodać odrobinę oryginalności swoim pierścieniom. Obrączki z romantycznymi symbolami w kształcie serca lub z personalizowanymi grawerunkami to wybór par, które chcą wyrazić swoją miłość oraz oddanie w spersonalizowany i niecodzienny sposób.
Koszt obrączki będzie się różnił w zależności od materiału, projektu i jakości zastosowanych kamieni. Złote oraz platynowe obrączki ślubne z brylantami lub innymi kamieniami szlachetnymi mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Tak. Możesz kupić wybraną parę obrączek ślubnych w dowolnym sklepie stacjonarnym Teilor oferując w zamian złoto.
Do czyszczenia złotej obrączki możesz użyć specjalnego środka do czyszczenia biżuterii lub ciepłej wody i miękkiej szczoteczki, które usuną nagromadzony brud. Ważne, by unikać stosowania silnych chemikaliów, takich jak roztwory zawierające chlor czy perfumy, niwelujące połysk obrączki i wywołujące uszkodzenia. Radzimy nie nosić obrączki podczas sprzątania bądź wykonywania forsownych ćwiczeń fizycznych, gdyż może to spowodować zużycie lub deformację pierścienia. Regularnie sprawdzaj obrączkę pod kątem uszkodzeń, a w razie potrzeby zanieś ją do jubilera, który dokona naprawy i profesjonalnie wyczyści biżuterię.