Wyświetlanie
120 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Różnica między 14-karatowym, 18-karatowym i 24-karatowym złotem jest zaznaczona czystością złota w każdym z nich. 14-karatowe (14k) złoto zawiera 14/24, czyli 58,5% czystego złota, podczas gdy 18-karatowe (18k) złoto zawiera 18/24, czyli 75% czystego złota. 24-karatowe (24k) złoto jest w 100% czyste. Biżuteria z 14-karatowego i 18-karatowego złota jest mocniejsza i trwalsza niż złoto 24-karatowe, ponieważ zawiera dodatkowe stopy metali, które ją wzmacniają.
Istnieją różne rodzaje pierścionków zaręczynowych, np. złote pierścionki zaręczynowe w kolorze białym, żółtym lub różowym, platynowe pierścionki zaręczynowe, pierścionki zaręczynowe z cyrkoniami, diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi, np. szafirami, rubinami i szmaragdami.
Najpopularniejszym metalem wykorzystywanym do produkcji pierścionków zaręczynowych jest złoto. Występuje ono w różnych kolorach, jednak łatwo można je zarysować. Platyna, choć droższa od złota, uważana jest za jeden z najcenniejszych metali, poza tym to bardzo trwał materiał. Zbliżony do platyny, ale tańszy jest pallad. Niektóre osoby decydują się na tytan ze względu na jego wytrzymałość, należy jednak pamiętać, że to metal mniej szlachetny niż inne, wymienione wyżej. Srebro z kolei jest najtańszą opcją, aczkolwiek najbardziej podatną na zarysowania i wymagającą częstszej konserwacji. Wybór pierścionka zaręczynowego wykonanego z danego metalu zależy tak naprawdę od osobistych preferencji, budżetu oraz stylu życia.
Zanim zaczniesz szukać pierścionka zaręczynowego, spróbuj określić budżet. Pomoże Ci to skoncentrować się na opcjach, które mieszczą się w Twoich limitach finansowych. Następnie zapoznaj się z ofertą proponowaną przez jubilerów - szukaj online lub w sklepach stacjonarnych. Weź pod uwagę preferencje i styl osoby otrzymującej pierścionek, a także metale i kamienie, które do niej przemawiają. Koniecznie sprawdź jakość biżuterii - dopytaj doradcę o szczegóły i detale, takie jak próba złota, jakość kamieni, sposób ich osadzenia. Zalecamy kupowanie w sklepach, które dołączają do zakupu certyfikat jakości produktów i zapewniają gwarancję.
Chcąc jak najdłużej cieszyć się świetnością pierścionka zaręczynowego, odpowiednio o niego dbaj. Zacznij od użycia specjalnego środka czyszczącego lub ciepłej wody i miękkiej szczoteczki, dzięki którym usuniesz brud oraz kurz, które nagromadziły się na pierścionku. Unikaj noszenia biżuterii podczas sprzątania, nie używaj środków chemicznych, takich jak perfumy czy roztwory zawierające chlor. Po zdjęciu pierścionka przechowuj go w suchym, ciemnym miejscu, np. szufladzie bądź szkatułce - unikniesz zużycia pod wpływem powietrza lub światła słonecznego. Radzimy zdjąć biżuterię także podczas uprawiania sportu i wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ mogą prowadzić do deformacji. Ponadto okresowo sprawdzaj, czy pierścionek nie jest uszkodzony, a w razie potrzeby udaj się do jubilera w celu profesjonalnej naprawy bądź czyszczenia.
Do każdego zamówienia biżuterii Teilor online wliczone jest opakowanie na prezent premium. Dodatkowo, możesz skorzystać z nieoprocentowanych rat, dostawy w ciągu 48h i możliwości zwrotu w czasie 14 dni.