Wyświetlanie
431 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Zawieszka to element biżuterii noszony na szyi wraz z łańcuszkiem. Często zdobiona jest różnorodnymi symbolami lub kamieniami szlachetnymi. Można ją traktować jako nośnik konkretnego przesłania lub talizman. Już w starożytności zawieszki miały przynosić szczęście, ochronę, oznaczać przynależność do określonej grupy, a nawet podkreślać status społeczny. Niektóre z nich mają znaczenie religijne lub mitologiczne.
Najczęściej jako uzupełnienie złotych zawieszek wybiera się brylanty, rubiny, szafiry i szmaragdy. Kamienie półszlachetne, takie jak ametysty, topazy i turmaliny są również często używane ze względu na różnorodność kolorów oraz kształtów.
Tak, noszenie wielu naszyjników czy łańcuszków z zawieszkami jest dopuszczalne, jeśli tylko całość tworzy harmonijny zestaw. Aby tak było, wybierz zawieszki, które są w tym samym kolorze lub się uzupełniają. Zwróć uwagę na długość łańcuszków, powinny układać się kaskadowo. Ciekawym sposobem na urozmaicenie stylizacji jest wybór zawieszek o różnych rozmiarach lub teksturach. Ponadto, dobierz biżuterię do okazji - wybór minimalistycznej biżuterii będzie zdecydowanie bardziej odpowiedni na oficjalne wydarzenie. Na co dzień natomiast warto eksperymentować. Finalnie, najważniejsze jest, aby wybrane zawieszki współgrały ze sobą i ze strojem, a efekt końcowy był przyjemny dla oka.
W przypadku tego typu biżuterii należy unikać ostrych i ściernych środków czyszczących, które mogą porysować złoto oraz uszkodzić kamienie szlachetne. Zamiast tego, użyj ciepłej wody, mydła w płynie i miękkiej szczoteczki lub ściereczki z mikrofibry do czyszczenia oraz polerowania wisiorka. Po pielęgnacji przechowuj zawieszkę w suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec odbarwieniu bądź uszkodzeniu kamieni szlachetnych.

Złote wisiorki: Znaczące biżuterie

Noszone i wręczane od czasów starożytnych, wisiorki to biżuteria, która zawsze przekazuje wiadomość o osobach, które je noszą. Niezależnie od tego, czy uzupełniasz swój ulubiony naszyjnik o złoty wisiorek z diamentami lub kamienie półszlachetne, czy wybierasz wisiorek w formie krzyża lub z inicjałami, zawsze ujawni twój styl. Odkryj kolekcje TEILOR z dyskretnymi lub wyrazistymi wisiorkami, odpowiednimi dla ciebie i twoich bliskich.

Porady dotyczące pielęgnacji wisiorków

Zaliczane do najpopularniejszych biżuterii dla kobiet, złote wisiorki nie wymagają specjalnej rutyny pielęgnacyjnej. Podobnie jak wszystkie biżuterie, powinny być chronione przed uderzeniami (uderzeniami, zadrapaniami) i substancjami żrącymi, takimi jak chlor, który może wpłynąć na ich blask w ciągu czasu. Do czyszczenia zaleca się użycie miękkiej szmatki, delikatnego detergentu i letniej wody. Dzięki regularnemu i ostrożnemu czyszczeniu wisiorki zachowają swój elegancki wygląd, a ty będziesz mógł się nimi cieszyć przez długi czas.