Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Męskie pierścionki są dostępne w różnych stylach i produkowane z różnych materiałów, co czyni je uniwersalnym wyborem do każdego stroju. Mogą być wykonane ze złota, srebra, tytanu lub innych metali i mieć różnorodne wykończenia, np. błyszczące, matowe bądź teksturowane. Ponadto, męskie pierścionki występują w wersji prostej i klasycznej, ale też bardziej wyrafinowanej z kamieniami szlachetnymi czy innymi detalami.
Wybierając pierścionek, powinieneś wziąć pod uwagę swój styl, preferencje i inną biżuterię, którą posiadasz w kolekcji. Powinieneś dobrać odpowiedni rozmiar, a także zastanowić się, z jakiego materiału ma być wykonany, ponieważ wpłynie to na jego trwałość. Pomyśl nad kwotą, jaką chcesz przeznaczyć na zakup i intencji, z jaką go kupujesz - czy ma symbolizować coś konkretnego, czy być wyborem na co dzień.
Rozmiar pierścionka sprawdzisz za pomocą specjalnego miernika (poproś o pomoc naszego doradcę w sklepie stacjonarnym) lub mierząc wewnętrzną średnicę dowolnego, posiadanego już pierścionka. Możesz również zmierzyć obwód palca za pomocą nitki, a następnie porównać otrzymany pomiar ze standardowymi tabelami rozmiarów pierścionków.
Męskie pierścionki wykonywane są najczęściej ze złota, srebra, tytanu i stali szlachetnej.
Zmiana rozmiaru pierścionka zależna jest od modelu biżuterii. Jest to możliwe tylko w przypadku pierścionków, które nie posiadają bocznych kamieni.
Istnieje kilka sposobów dbania o złote pierścionki, które pomagają zachować ich nieskazitelny wygląd. Najlepiej zacząć od środka do czyszczenia biżuterii lub ciepłej wody i miękkiej szczoteczki, aby usunąć nagromadzony brud. Należy unikać noszenia pierścionków podczas sprzątania oraz używania środków chemicznych, takich jak perfumy bądź roztwory zawierające chlor. Zdejmij pierścionek, jeśli uprawiasz sport, ponieważ forsowne ćwiczenia fizyczne mogą go zdeformować. Biżuterię warto przechowywać w suchym, ciemnym miejscu, takim jak szuflada czy szkatułka. Ochroni to pierścionek przez zużyciem pod wpływem powietrza i światła słonecznego. Regularnie sprawdzaj kondycje pierścionków. Jeśli to konieczne, udaj się do jubilera, by profesjonalnie naprawił biżuterię i ją odświeżył.
Najstarsze pierścienie pochodzą sprzed około 4500 lat i zostały odkryte w Mezopotamii. Pierścienie były noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Były symbolami władzy i określały status.

Bijuterie TEILOR - Pierścionki dla mężczyzn

Z nowoczesnymi lub ponadczasowymi wzorami, pierścionki dla mężczyzn są powszechnie noszonymi akcesoriami. Niezależnie od tego, czy wybierzesz model pierścionka z tytanu, złotego, białego złota czy złota czarnego, z pewnością doda on eleganckiego akcentu Twoim ubraniom i podniesie Twój styl. W zależności od Twojej osobowości i preferencji, możesz wybrać matowe lub błyszczące pierścionki, proste lub te z cennymi kamieniami, takimi jak czarne diamenty, a także pierścionki o różnej szerokości. Ponadto, czarne pierścionki tytanowe wprowadzają nowoczesny i odważny akcent.

Pierścionek męski: Symbol statusu

Historia pokazuje nam, że mężczyźni nosili pierścionki od czasów starożytnych. W starożytnym Egipcie szlachta i kapłani często nosili te akcesoria jako symbole swojego statusu, a w średniowieczu stały się one jeszcze bardziej popularne wśród przedstawicieli rodzin królewskich w Europie. Często pełniąc funkcję pieczęci, biżuteria tego rodzaju miała nie tylko funkcję estetyczną, ale także oficjalną i praktyczną. W TEILOR znajdziesz różnorodne modele pierścionków dla mężczyzn. Od bransoletek męskich i łańcuchów po spinki do mankietów oraz różne modele pierścionków męskich, oferują one wiele możliwości, aby Twój wygląd reprezentował Cię w każdej sytuacji. Odkryj je i wypróbuj.