Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Męskie łańcuszki są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, dzięki czemu mężczyźni mogą wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję. Cienkie i dyskretne łańcuszki idealnie nadają się do noszenia warstwowego (kaskadowego) lub w połączeniu z inną biżuterią. Z kolei grubsze i bardziej widoczne będą ozdobą same w sobie.
Jeśli chcesz, by łańcuszek miał określoną długość, zmierz obwód szyi i porównaj go ze standardowymi tabelami długości. Wybierz rozmiar zgodnie z intencją noszenia biżuterii oraz własnymi upodobaniami.
Najbardziej odpowiednimi materiałami do produkcji łańcuszków noszonych przez mężczyzn są złoto, srebro, tytan, stal nierdzewna i skóra.
Zarówno naszyjnik, jak i łańcuszek są dodatkami noszonymi na szyi, jednak istnieje między nimi kilka kluczowych różnic. Łańcuszek to pojedynczy łańcuch bez zawieszek, takich jak kamienie czy perły. Jest on zdecydowanie bardziej subtelny niż naszyjnik. Natomiast naszyjnik jest elementem biżuterii składającym się z kilku elementów, mianowicie łańcuszka i zawieszki (np. w postaci kamienia).
Chcąc uniknąć uszkodzeń zapięcia, należy dbać o biżuterię i ostrożnie się z nią obchodzić. Podczas zapinania umieść przeciwny koniec łańcuszka w odpowiednim miejscu i zabezpiecz go. Delikatność i wyczucie w momencie zakładania czy zdejmowania biżuterii pomoże utrzymać ją w dobrym stanie przez długi czas.
Pielęgnację złotego łańcuszka zacznij od przygotowania specjalnego środka czyszczącego lub ciepłej wody i miękkiej szczoteczki, które pozwolą usunąć brud i kurz nagromadzony na biżuterii. Nienoszoną biżuterię przechowuj w suchym, ciemnym miejscu, takim jak szuflada bądź szkatułka, w ten sposób zapobiegniesz zużyciu pod wpływem powietrza czy światła słonecznego. Unikaj noszenia łańcuszka podczas uprawiania sportu lub intensywnych ćwiczeń fizycznych, które mogą prowadzić do deformacji. Zalecamy regularnie sprawdzać stan biżuterii. W razie potrzeby udaj się do jubilera, który profesjonalnie odświeży biżuterię i naprawi ewentualne zniszczenia.

Wybór odpowiedniego łańcucha


Coraz więcej mężczyzn decyduje się uzupełniać swoje ubrania biżuterią, która podkreśla ich styl i cechy osobowości. Wśród nich złoty łańcuch, czy to prosty, czy z wisiorkiem, zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest łatwy do noszenia i atrakcyjny. W sklepach TEILOR znajdziesz modele łańcuchów z 14K lub 18K złota, zarówno żółtego, jak i białego, cienkie i grube łańcuchy, odpowiednie do każdego stylu i okazji. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na specjalne wydarzenie, czy szukasz biżuterii do noszenia na co dzień, konsultanci w sklepach TEILOR pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednią biżuterię. Ponadto zawsze możesz wybierać spośród innych rodzajów biżuterii męskiej z kolekcji TEILOR, które uzupełnią Twój strój, takie jak pierścionki, bransoletki lub spinki do mankietów


Złote łańcuchy męskie: Krótka historia


Łańcuchy męskie były jednymi z pierwszych elementów biżuterii stworzonych i noszonych od czasów starożytnych. Pierwotnie były one wykonane z łatwo dostępnych naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, pióra, ale później były wytwarzane z materiałów takich jak złoto, często zdobione cennymi kamieniami. Niezależnie od ich stylu i konstrukcji łańcuchy były noszone przez mężczyzn, aby sygnalizować ich status społeczny. Dopiero później, niemal do czasów współczesnych, te elementy biżuterii stały się sposobem przekazywania wartości, cech osobowości, stylu i wyrafinowania.