Polecane produkty

Wyświetlanie
64 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Broszki mają różne znaczenia, które uzależnione są od designu biżuterii, materiału, z jakiego zostały wykonane i okazji, na jaką są zakładane. Niektóre broszki mają być wyłącznie dodatkiem do stylizacji czy jej uzupełnieniem, inne są noszone jako symbol przynależności do określonej organizacji lub grupy, a jeszcze inne stanowią symbol tradycji bądź kultury.
Broszkę można nosić na dowolnej stronie, np. po lewej lub prawej stronie kołnierza, na ramieniu, klatce piersiowej czy rękawie. Ważne jest, aby broszka była spójna ze strojem i współgrała z resztą dodatków.
Broszki są wykonywane z różnych materiałów, takich jak złoto, srebro, kamienie jubilerskie, perły, kryształy, szkło czy tekstylia. Wybór idealnej i odpowiadającej Twoim preferencjom należy do Ciebie.
Najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi używanymi do projektowania broszek są diamenty, rubiny, szafiry i szmaragdy. Jednak kamienie półszlachetne, takie jak ametysty, topazy i turmaliny, są również często włączane do broszek ze względu na różnorodność kolorów oraz kształtów.
Jeśli zależy Ci na tym, by połączyć broszkę z kamieni szlachetnych z inną biżuterią czy dodatkami, zwróć uwagę na kolor, styl oraz rozmiar klejnotów. Upewnij się, że broszka i pozostała biżuteria tworzą harmonijny i uzupełniający się zestaw. Unikaj zbyt intensywnych lub kontrastowych zestawień.
Broszkę należy czyścić i konserwować zgodnie z materiałem, z jakiego jest wykonana. Niektóre broszki można pielęgnować płynem do czyszczenia biżuterii lub lekko wilgotną gąbką, inne wymagają specjalistycznego podejścia. Najważniejsze, by dbać o broszkę podczas noszenia, uważać na zarysowania i regularnie sprawdzać system mocowania oraz zapięcie biżuterii.
Popularne są broszki z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi, które stanowią wyraziste uzupełnienie stroju bez względu na okazję. Przyciągają wzrok, a przy tym są symbolem elegancji i wyrafinowania. Broszki z kolorowymi kamieniami, takimi jak szafiry, rubiny czy szmaragdy, dodadzą kolorytu i różnorodności biżuterii, którą już posiadasz, ponadto mogą być noszone na mniej formalne wydarzenia. Broszki z perłami to idealne uzupełnienie oficjalnych lub wieczorowych stylizacji. Są ponadczasowe, gustowne i uniwersalne. Broszki minimalistyczne, np. złote czy srebrne możesz nosić na co dzień. Idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie stylizacji casualowych bądź biurowych. Broszki w stylu vintage pasują do stylu retro, ponieważ dodają oryginalności ubiorowi, a dodatkowo podkreślają osobowość właściciela. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a najłatwiej znaleźć je w antykwariatach bądź sklepach z biżuterią vintage. Różnorodność dostępnych wzorów i stylów gwarantuje, że każdy znajdzie broszkę zgodną ze swoimi preferencjami.

Broże - Klasyczny Dodatek

Wśród najstarszych dodatków znajdują się broże, których historia sięga czasów Imperium Rzymskiego, gdy miały znacznie bardziej praktyczną rolę niż obecnie. Początkowo noszono broże, aby zabezpieczyć ubrania, takie jak płaszcze i tuniki. Później te elementy biżuterii znalazły miejsce w szafach pań, a liczba różnych projektów zaczęła rosnąć. Broże-wisiory, kamee, broże z diamentami, broże perłowe, złote broże z półszlachetnymi kamieniami, a nawet broże odpowiednie do wieczorowych sukienek - wszystkie one jeszcze bardziej zróżnicowały kolekcje biżuterii dla kobiet, inspirując mistrzów jubilerów do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Dziś złote broże stanowią wyraziste akcesoria, wyrażające pewność siebie, elegancję i wyrafinowanie.

Porady dotyczące noszenia broszek

Bardzo wszechstronne, broże można nosić na wiele sposobów. W przeciwieństwie do większości biżuterii dla kobiet, które często są ograniczone do konkretnych stylów noszenia, broże nie są przeznaczone do noszenia tylko na piersi, na przykład. Pozwól swojej wyobraźni prowadzić cię i nosić swoją ulubioną broszkę w swój własny unikalny sposób. Z wstążką i odrobiną odwagi możesz dodać ją jako ozdobę do włosów lub jako wisior do swojego naszyjnika. Ponadto możesz przywrócić broszce jej pierwotną funkcję: zabezpieczanie ubrań. Przymocuj szalik lub chustę za pomocą tego elementu biżuterii lub nadaj nietypowy kształt oversizowej bluzce lub dłuższej spódnicy, przypinając kreatywnie jeden brzeg. Odkryj modele broszek w kolekcjach biżuterii TEILOR i dodaj wyjątkowy akcent do codziennych strojów.