PLATYNOWA
HISTORIA MIŁOSNA

Przedstawiamy 5 nowych kosmicznych wyrobów:
platynowe pierścionki zaręczynowe z różnymi szlifami diamentów,
opatrzone świadectwami De Beers Institute of Diamonds.

Nadzwyczajna trwałość.
Jeden z klasyków branży jubilerskiej.

Historia miłosna bez końca. My nazywamy ją PLATYNA.

#1
METAFORA ZAANGAŻOWANIA NA CAŁE ŻYCIE.

Nic nie da brylantom bezpieczniejszej oprawy niż platyna. Ponieważ stan panny młodej to kwintesencja niecodzienności, ten platynowy pierścionek o szlifie princessa będzie niewątpliwie przyciągał wzrok i wywoływał pozytywne reakcje. A także opowiadał o miłości przypieczętowanej z finezją.

#2
NAJCENNIEJSZE.

W przeszłości uważano, że platyna jest jedynym kruszcem godnym królewskiego majestatu. Szlif poduszkowy to jeden z najstarszych rodzajów szlifów diamentów, połączenie okrągłego szlifu brylantowego i szlifu princessa. Platynowego pierścionek tego typu zawsze spotka się z uznaniem miłośników brylantów jako nietuzinkowy, piękny i niecodzienny.

#3
NIEZRÓWNANE PIĘKNO.

Dziś platyna to synonim luksusu i jakości. Dzięki zapierającemu dech w piersiach blaskowi, ten platynowy pierścionek w owalnym kształcie, wygląda korzystnie na niemal każdym palcu. To może być idealny pierścionek zaręczynowy w twojej historii miłosnej.

THE 4C
1
SZLIF

Szlif jest często uznawany za jedną z najważniejszych cech diamentu. Sztuka szlifowania diamentów tak, aby w efekcie uzyskać idealnie proporcjonalny brylant, wymaga nie lada cierpliwości, fachowych umiejętności i doświadczenia, ponieważ to właśnie szlify wydobywają brylancję diamentu, czyli perfekcyjne wewnętrzne rozproszenie światła. Szlif brylantu zależy od dokładności oszlifowania każdej maleńkiej powierzchni, zwanej fasetą. Dobrze oszlifowany diament będzie miał starannie wykonane i rozmieszczone fasety w obszarach znanych jako korona, rondysta i pawilon. Fasety są szlifowane do rozmiarów i kątów z matematyczną precyzją, aby zmaksymalizować zdolność diamentu do skupiania i zwracania światła w stronę oglądającego. Ta cecha diamentu nazywa się ,,życiem diamentu.''

Stopień szlifu diamentu jest oceniany w skali:

EXCELLENT

SHALLOW

POOR

Barwa diamentu jest najcenniejsza, gdy stwierdza się jej brak - podobnie jak kropla czystej wody, diament o doskonałej strukturze jest całkowicie przejrzysty. Ponieważ jednak przejrzyste diamenty mogą mieć naturalny odcień w różnych niuansach, stosujemy skalę ocen od D do Z, pokazujących, czy diament jest naprawdę bezbarwny (D), czy też lekko zabarwiony (Z).

Różnice pomiędzy jedną a drugą klasą kolorystyczną są bardzo subtelne, dlatego też klasyfikacja odbywa się przy ściśle określonym rodzaju oświetlenia i w precyzyjnych warunkach, z wykorzystaniem wzorcowego zestawu próbek diamentów dla porównania i dokładności.

Naturalne diamenty występują również w odcieniach koloru niebieskiego, zielonego, żółto-pomarańczowego, różowego, czerwonego, a nawet czarnego. Znane jako diamenty w barwach fantazyjnych, są one niezwykle rzadkie i cenne. Ocenia się je w zależności od intensywności barwy, im intensywniejsza, tym większą wartość kamienia.

Klasa barwy diamentu może mieć ocenę:

COLOURLESS

NEAR COLOURLESS

SLIGHTLY TINTED

VERY LIGHT YELLOW

EXCELLENT

Każdy diament ma za sobą epicką podróż przez miliardy lat, od jego powstania pod wpływem działania wysokich temperatur i ekstremalnego ciśnienia w głębi Ziemi, do wydobycia na powierzchnię w wyniku erupcji wulkanicznych. Ten naturalny proces jest przyczyną, dla której prawie wszystkie diamenty rozwinęły podczas tej podróży drobne naturalne znamiona, zwane inkluzjami albo inaczej „wrostkami”.

Istnieje wiele rodzajów inkluzji, na przykład uwięzione minerały jak ametyst, drobne pęknięcia spowodowane zmianami temperatury lub chmury powstałe z tysięcy mikroskopijnych kryształów diamentu. Gemmolog będzie badał kamienie w 10-krotnym powiększeniu w celu określenia ich indywidualnych znamion w zakresie wielkości, pozycji, liczby, kontrastu i charakteru wrostków, przed przypisaniem diamentowi ogólnej klasy czystości. Choć zazwyczaj gołym okiem są one niewidoczne, wrostki wpływają na wartość diamentu w kategorii stopnia czystości. Im większa jest czystość diamentu, tym jest on rzadszy i tym wyższa jest jego klasa, a zarazem wartość.

Czystość diamentu jest oceniana w zakresie od Flawless do Included:

FL
IF
Flawless (FL): Flawless – diament bez żadnych wewnętrznych znamion ani zewnętrznych skaz widocznych po 10-krotnym powiększeniu.
VVS1
VVS2
Very very slightly included (VVS): diamenty posiadające bardzo małe inkluzje, trudne do zlokalizowania, nawet dla specjalisty i przy użyciu lupy.
VS1
VS2
Very slightly included (VS): Diamenty o czystości Very Slightly Included posiadają nieznaczne, drobne znamiona wewnętrzne. Diamenty VS1 posiadają mniej wrostków niż diamenty VS2.
SI1
SI2
Slightly Included (SI): Diamenty Slightly Included prezentują więcej znamion wewnętrznych widocznych pod 10-krotnym powiększeniem.
I1
I3
Included (I): diamenty Included oznaczone jako I1, I2 i I3, będą miały znamiona dobrze widoczne gołym okiem.

W starożytnym świecie dla określenia wagi diamentu posługiwano się nasionami karobu (inaczej szarańczynu hiszpańskiego). Od tego czasu metody ważenia diamentów stały się znacznie bardziej precyzyjne, ale jego wagę nadal podaje się w jednostkach nawiązujących do tych czasów - do dziś jednostką wagi diamentu są karaty. Jeden karat jest równy 0,2 grama i dzieli się na 100 punktów. Oznacza to, że diament półkaratowy lub diament o wadzie 0.5 karata to inaczej diament 50- punktowy.

Karat jest często mylnie uznawany za miarę wielkości, w rzeczywistości jest to jednostka wagi. Ponieważ diamenty w miarę upływu lat stają się coraz rzadsze, to im wyższa jest wartość diamentu wyrażona w karatach czyli im cięższy diament, tym większa jest jego wartość w porównaniu do łącznej wagi kilku drobniejszych diamentów - jedno-karatowy diament będzie, ogólnie rzecz biorąc, kosztował więcej niż dwa diamenty półkaratowe.

Zaufanie oraz najwyższa pewność

Założony w 1888 roku, De Beers Institute of Diamonds jest potentatem na rynku diamentowym. Dzięki swojej działalności pomaga wszystkim w ich osobistej podróży odkrywczej. TEILOR zaś, wykorzystując najwspanialsze dzieło natury jakim jest diament, wybiera najrzadsze naturalne egzemplarze i tworzy charakterystyczne wzory, z których każdy jest tak wyjątkowy jak jego użytkownik.

ŚWIATOWY LIDER PROCESU KLASYFIKACJI
De Beers Institute of Diamonds wierzy, że kupujący powinni czuć się przy zakupie diamentu pewnie, dlatego firma ze wszech miar stara się oferować najwyższy w branży poziom profesjonalizmu i uczciwości.

Wykorzystując ponad 130-letnie doświadczenie, De Beers Institute of Diamonds ocenia wyłącznie naturalne i nieobrobione diamenty. Ich klasyfikacja łączy technologię i techniki XXI wieku z wiodącymi standardami branżowymi. Połączenie innowacyjnych systemów klasyfikacji z przejrzystymi, publikowanymi standardami zapewnia niezrównaną dokładność i globalną spójność w klasyfikacji diamentów.
NASZE WARTOŚCI W PROCESIE KLASYFIKACJI
DOKŁADNOŚĆ
Laboratoria De Beers Institute of Diamonds wykorzystują najlepsze instrumenty na rynku i zastrzeżone technologie, aby wspierać proces klasyfikacji i zapewnić najbardziej dokładne i spójne wyceny diamentów.
De Beers Institute of Diamonds gwarantuje uczciwość wszystkich swoich procesów poprzez zastosowanie systemu ,,czarnej skrzynki'', w którym poddawane badaniu diamenty są dostarczane w anonimowych skrzynkach, tak aby każdy diament był oceniany uczciwie tylko na podstawie jego cech.
W De Beers Institute of Diamonds pracuje kilku z najbardziej doświadczonych na świecie klasyfikatorów, którzy przechodzą rygorystyczne szkolenia, dzięki czemu posiadają wiedzę i doświadczenie pozwalające na dokładną i spójną ocenę każdego diamentu, niezależnie od miejsca jego wydobycia.
PERPETUAL LOVE

Odkryj całą kolekcję ze świadectwem De Beers Institute of Diamonds.
Obejrzyj ekskluzywne pierścionki zaręczynowe, oszałamiające egzemplarze z białego, różowego i żółtego złota, wysadzane różnymi diamentami w różnych szlifach.