Wyświetlanie
111 Produktów

Sortuj według

CZĘSTO PYTANIA
Perły to jedyne kamienie szlachetne tworzone przez żywe stworzenia. Są efektem naturalnego procesu, w którym skorupiaki i mięczaki wytwarzają warstwy masy perłowej wokół ciała obcego.
Najpopularniejszą biżuterią z pereł są naszyjniki i kolczyki. Naszyjniki z pereł uważa się za wyjątkowo klasyczne i eleganckie, ponieważ dodają szyku formalnym, jak również codziennym stylizacjom. Z kolei kolczyki z perłami są wysoko cenione za subtelny oraz kobiecy design. Będą odpowiednie na każdą okazję.
Rozmiar pereł może wahać się od bardzo małych (kilkumilimetrowych) do rzadkich i cennych pereł o średnicy powyżej 15 mm. Duże, idealnie okrągłe perły są bardzo cenne.
Kolory pereł mogą przechodzić od czystej bieli do pastelowych odcieni różu, kremu lub błękitu. Istnieją również czarne perły, które są uważane za jedne z najrzadszych i najdroższych.
Perły słodkowodne powstają naturalnie w muszlach słodkowodnych, bez interwencji człowieka. Są one rzadsze i cenniejsze niż perły hodowlane. Mają różnorodne, unikalne kształty, kolory i tekstury.
Perły hodowlane to perły powstałe w wyniku ingerencji człowieka w proces formowania. Polega on na wprowadzeniu jądra lub obcej cząstki do muszli lub mięczaka. Perły hodowlane mogą być produkowane zarówno w słodkiej, jak i słonej wodzie,a cenione są za różnorodność kształtów oraz kolorów.
Aby jak najdłużej cieszyć się blaskiem pereł, unikaj ekspozycji na światło słoneczne, ostrych chemikaliów, w tym perfum i kosmetyków. Perły są wrażliwe na kwasy i nadmierne wysychanie, dlatego po każdym założeniu należy je przetrzeć miękką, wilgotną ściereczką.