Polecane produkty

Sortuj według

Sortuj według
Wyświetlanie
113 Produktów
Wyświetlanie
113 Produktów
CZĘSTO PYTANIA
Szmaragd jest formą mineralnego berylu, który ma zielony kolor ze względu na obecność chromu, a czasem wanadu. Szmaragd, obok diamentu, szafiru i rubinu, jest jednym z czterech tradycyjnych kamieni szlachetnych.
Pierścionki te stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, częściowo ze względu na żywy kolor kamienia, co stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego pierścionka zaręczynowego z brylantem. Ikonicznym przykładem potwierdzającym wyjątkowość wspomnianej biżuterii jest szmaragdowy pierścionek zaręczynowy Jackie Kennedy, który posiadał kolumbijski szmaragd otoczony diamentami.
Szmaragdy są często używane w wyrazistych naszyjnikach ze względu na swój żywy, intensywny kolor. Jednym z najbardziej znanych przykładów tego typu biżuterii jest naszyjnik „Cambridge Emerald” należący do Royal House of Great Britain. Naszyjnik, który można również przekształcić w tiarę, zawiera dziewięć dużych szmaragdów o łącznej masie około 500 karatów.
Aby jak najdłużej cieszyć się blaskiem szmaragdowej biżuterii, należy ją czyścić ciepłą wodą i delikatnym mydłem. Do pielęgnacji nie stosuj środków ściernych czy ultradźwięków, ponieważ są szkodliwe dla kamieni. Chowając biżuterię do szkatułki, upewnij się, że jest ona odseparowana od innych kamieni lub metali, dzięki temu zapobiegniesz zarysowaniom. Unikaj wahań temperatury i styczności biżuterii z perfumami, kosmetykami, substancjami chemicznymi.