Wyświetlanie
0 Produktów

  Sortuj według

  CZĘSTO PYTANIA
  Platyna jest rzadkim, szlachetnym i cennym metalem znanym ze swojej wysokiej wytrzymałości i charakterystycznego koloru. Biżuteria z platyny ma naturalny połysk oraz elegancki wygląd. Jest srebrzysto-biała, a jej wykończenie jest jedwabiste. Platyna kojarzy się z wyrafinowaniem i luksusem.
  Zarówno białe złoto, jak i platyna są metalami szlachetnymi używanymi do wyrobu biżuterii, jednak istnieją między nimi istotne różnice. Białe złoto jest w rzeczywistości stopem złota zmieszanym z innymi metalami, takimi jak srebro, miedź i nikiel (to połączenie nadaje mu biały kolor). Złoto jest lżejsze od platyny i bardziej miękkie, jest też bardziej podatne na zarysowania czy utratę połysku. Platyna z kolei to metal rzadziej występujący. Jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania, utratę kolory czu połysku, który w tym przypadku występuje naturalnie.
  Pierścionki zaręczynowe to jedne z najczęściej wybieranych platynowych wyrobów. Klienci cenią je za piękno, trwałość oraz symbolikę. Poza tym, platyna uważana jest za idealny wybór jako uzupełnienie kamienia szlachetnego, takiego jak diament, ponieważ prezentuje się wyjątkowo elegancko. Biżuteria platynowa to biżuteria ponadczasowa.
  Chcąc utrzymać platynową biżuterię w dobrym stanie, należy o nią odpowiednio dbać. Zacznij od użycia ciepłej wody, łagodnego mydła i miękkiej szczoteczki, by usunąć wszelkie zabrudzenia oraz kurz, które się na niej nagromadziły. Radzimy, by nie nosić biżuterii podczas sprzątania (szczególnie, jeśli korzystasz ze środków chemicznych). Po zdjęciu biżuterii, przechowuj ją w suchym, ciemnym miejscu, takim jak szuflada czy szkatułka.